TİRDEF YÖNETİMİ MANGAL DAĞI’NDA

TİRDEF YÖNETİMİ MANGAL DAĞI’NDA

TİRDEF yönetim kurulu ikinci etkinliğini TİRDEF’in öncülük ettiği Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın mezar yerinin tespiti sonrasında Haymana’da yapılan anıt ve Haymana Belediye’sine yaptığı ziyaretle gerçekleştirdi.

Ziyaret sırasında Yönetim Kurulu Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın ilk yaralandığı ve Güzelcekale Muharebelerinin yaşandığı Mangal dağını ziyaret ederek buradaki ve tüm şehitler için dua etti.

Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın yaralandığı, Mangal Dağı’ndaki şehitlik, Hüseyin Avni Alparslan ve Şehit arkadaşları anısına Organ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Mangal Dağı Şehirleri Ormanı ve Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın şehit olduğu Kışla Hastanesi Şehitliği ziyareti ile Haymanaya Dönen Yönetim kurulu üyeleri Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile tekrar bir araya gelerek yapılan çalışmalar için teşekkür ederek Haymana Ziyaretini tamamladılar.

DÖNÜŞ YOLUNDA TÜRBE ZİYARETİ

TİRDEF yönetim kurulu İstanbul’a dönüş yolu üzerinde bulunan Ankara’nın Çamlıdere İlçesindeki Şeyh Ali Semerkandi türbesini ziyareti sonrasında İstanbul’a döndü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL