Güncel Kültür-Sanat

TOPAL OSMAN TİYATRO OYUNUNUN GALASI YAPILDI

TOPAL OSMAN TİYATRO OYUNUNUN GALASI YAPILDI

Cumhuriyetin 100. Yılında Anadolu Kahramanları belgesel ve tiyatro oyunlarının ilk serisi olan Topal Osman Karazıpkalı Giresun Uşakları tiyatro oyununun galası Sarıyer Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Topal Osman Ağa’nın Hayatından kesitler, Hüseyin Avni Alparslanın Şehit oluşu ve Afyonkarahisar’da şehit olan Giresun 42. Ve 47. Alayı şehitlerinin hayatlarından kesitlerin bulunduğu tiyatro gösterisi sinema perdesi ve tiyatro sahnesini bir araya getirdi.

İstanbul’daki sivil toplum örgütü yöneticilerinin yoğun ilgi gösterdiği oyun sırasında zaman zaman alkışlar yükselirken oyun sırasında bazı hataların olduğu da izleyicilerin dikkatinden kaçmadı.

Oyun ile ilgili bilgi veren yapımcı Fuat Kuş, Cumhuriyeti 100. Yılı kapsamında birçok projelerinin daha olduğunu, bu iş için ciddi bir emek harcandığını, bu oyun öncesinde ve oyun sonunda bazı eksikliklerin tespit edildiğini, bu konuda kendilerine yöneltilen eleştirileri dikkate alıp sonraki oyunlarda bu eksikliklerin giderileceğini söyledi. Kuş “Yaptığımız bu çalışmalarla gelecek kuşaklarımıza, özellikle gençlerimize tarihimiz konusunda bilgiler vermeyi hedefliyoruz. Bu tür bir tiyatro oyunu yeni yeni Türkiye’nin gündemine giriyor. Eksikliklerimizi tamamlayarak İstanbul’un birçok ilçesinde, Bursa’da Giresun’da da bu oyunu oynamayı hedefliyoruz. Bundan sonraki ilk gösterimiz Beykozlu Giresunlular Derneğimiz ile birlikte Beykoz Yücel Çelikbilek Kültür Merkezi’nde 30 kasımda oynanacak. Bu çalışmaya katkı sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL