Dünya Güncel Yaşam

VALİ ÜNLÜ: 10 KASIM, SADECE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANMA DEĞİLDİR

VALİ ÜNLÜ: 10 KASIM, SADECE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANMA DEĞİLDİR

Giresun Valisi Enver Ünlü, Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ölümün 83’üncü yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladığı mesajda “10 Kasım, sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma değil, onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’mizi geliştirip, koruyarak geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz gündür.”

Giresun Valisi Enver Ünlü’nın 10 Kasım mesajı söyle:

Üstün kabiliyetleri ve eşsiz liderliğiyle kendini Milletimize adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, elde ettiği zaferler ve kurucusu olduğu Cumhuriyet’imiz ile saygın bir lider olarak tarihe adını yazdırmıştır.

10 Kasım, sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma değil, onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’mizi geliştirip, koruyarak geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz gündür.

Türkiye Cumhuriyeti; sanayisi, ekonomisi, gençliği, üniversiteleri, şehirleri ve yapılan bilimsel çalışmalar ile muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma konusundaki hedefine doğru emin adımlarla ilerlemektedir.

Bu ilerleyiş Türk Milleti ve dostlarımız için gurur kaynağı, birlik ve beraberliğimizi istemeyen hainler için de korku ve endişe kaynağı olmaktadır. Atatürk’ün mirası Türkiye Cumhuriyeti, çağdaş dünyada hak ettiği yere yükselmeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL