Dünya Genel Güncel Kültür-Sanat

VALİ ÜNLÜ: GİRESUNLULARA HİZMET ETMEKTEN GURUR DUYUYORUM.

VALİ ÜNLÜ: GİRESUNLULARA HİZMET ETMEKTEN GURUR DUYUYORUM.

Yenikapı Etkinlik Alanında devam eden 14. Giresun Tanıtım Günleri etkinliklerinin resmi açılış programında bir konuşma yapan Giresun Valisi Enver Ünlü “Giresunlulara hizmet etmekten gurur duyuyorum.” dedi.

Vali Enver Ünlü yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

Kendilerine hizmet ettiğim onur ve gurur duyduğum sevgili Giresunlular, 14. Giresun Tanıtım Günlerine hepiniz hoşgeldiniz, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Karadeniz gibi ufku geniş, kaleleri gibi başı dik; fındığın başkenti, kirazın anavatanı; tarih, doğa, kültür ve lezzet şehri Giresunumuz zengin tarihiyle görülmeye değer, kadim bir şehirdir Karadeniz’in incisidir. Bende sizlerle tanışmaktan sizlere hizmet etmekten büyük bahtiyarlık duyduğumu ifade etmek istiyorum.

42. ve 47. Alaylarımızın değerli komutanları Hüseyin Avni Alparslan Bey’i, Osman Ağa’yı Kuvayı Milliye ve Milli Mücadele esnasında vatanı uğruna canını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle bu vesile ile anmak istiyorum. Onlar çünkü tarihin seyrini değiştirdiler. Onlarla gurur duyuyoruz. Onların torunu olmakla sizlerde ne kadar gurur duysanız azdır. Sizlerle de bizler gurur duyuyoruz.

Ve yine döneminde çok iyi hizmetler yapmış, Halil Rıfat Paşa’nın “Gidemediğin yer senin değildir.” Sözünü söylediği, bölgeden kendi adını taşıyan tünelden bahsetmek istiyorum. İnşallah bu tünelin ilham verdiği Eğribel Tüneli de bu yıl sonuna kadar tamamlanacak, değerli Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluklu hemşerilerimiz daha rahat seyahat edecekler, bu vesile ile de Sayın Cumhurbaşkanımıza ve devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum.

Geçen sana yaşadığımız afette hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza bu yıl yaşadığımız afette hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızla birlikte Allahtan rahmet diliyorum. Onları da bu vasile ile rahmetlen minnetle yad ediyorum.

Sizlere bu sıkıntılı günlerde hem salgın sürecinde hem afet sürecinde bizleri sevindiren Giresunsporumuzu, sayın bakanımın bu süreçte desteklerini gördük teşekkür ediyoruz. Hepinizin çok desteğini gördük. Çok mütavazi imkanlarla ben göreve başladığımda acaba birinci ligde kalabilecek mi diye herkesin bana merakla sorduğu kalacağız önümüzdeki yılda süperliğe çıkacağız diye hepimizin birbirimize telkinde bulunduğumuz Giresunsporumuz süperligde ama destek bekliyor. Daha fazla destek bekliyor, değerli işadamlarımızdan değerli devlet büyüklerimizden değerli hemşerilerimizden Giresunsporumuza daha fazla destek bekliyoruz.

Bu organizasyonu yapan federasyonumuza gurbeti ve sılayı bir araya getirdikleri için teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL