Video Galeri YağlıdereHaber

YAĞLIDERE’DE ÇÖP REZALETİ

Yağlıdere’ye bağlı Üçtepe (kozbükü) beldesinde dere yatağına dökülen tonlarca çöp görenleri hayrete düşürüyor.

Yağlıdere ilçe sınırları içerisinde bulunan Üçtepe beldesine 1500 m mesafede dereyatağına yoğun bir şekilde kişi veya kurumlarca çöp döküldüğü ve bu çöplerin belli aralıklarla farkedilmemesi için iş makineleri ile üzerinin toprak ve molozlarla örtüldüğü gözlemlenmektedir. Döküm yapılan alanda yaptığımız incelemelerde, Klozetten plastik malzemelere, Pazar atıklarından evsel atıklara kadar herşeye rastlanmaktadır.

Çöp yığını çevresindeki  vatandaşlardan edindiğimiz bilgilere göre sürekli çöplerin buralara dökülmekte olduğunu her yıl su taşkınlarından sonra çöplerin denize sürüklendiğini ve kimsenin de bu rezalete dur demediğini öğrendik.

Dünyada iklim değişiklikleri sebebiyle kuraklığın yaşandığı bu dönemde “ Su” için Devlet başkanları nezdinde toplantılar yapılırken bu şirin yöremizde derelerimizin bu şekilde düşüncesiz ve cahilce kirletilmesine susmamız mümkün değildir. Yetkili kurumları göreve davet ettiğimizi belirtiyor bu işin takipçisi olacağımızı bilmelerini istiyoruz.

Çevrenin kasten kirletilmesi suçu (TCK md.181); Özel kanunlarla çevreye bırakılması yasaklanmış atık veya artığın, çevreye zarar verme ihtimali doğuracak şekilde alıcı ortamlar olan su, hava ve toprağa kasten verilmesiyle oluşur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL