Genel Yaşam

23 NİSAN’DA ÖĞRENCİLERİNİ ÜZDÜ

23 NİSAN’DA ÖĞRENCİLERİNİ ÜZDÜ

1999 yılında İstanbul’un Beykoz ilçesinin Çubuklu Mahallesi’nde bulunan Atatürk İlkokuluna atanan ilkokul öğretmeni Erkan Yalçın 23 Nisan törenleri sonrasında geçirdiği kalp krizi sonrasında kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre tören sırasında rahatsızlanan Yalçın, çocuklarının töreninin ardından Kavacıkta bulunan bir tıp merkezine gitti, burada yapılan teşhisin ardından ambulans çağırılarak bir özel hastaneye kaldırılan Yalçın burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Atatürk ilkokuluna tayin edildiği günden itibaren mahalle halkının, velilerin ve öğrencilerin sevgilisi olan Erkan Yalçın neredeyse tüm velilerin öğrencilerini yazdırmak için sıraya geçtiği Anadolu’nun yetiştirdiği Cumhuriyetin idealist öğretmenlerinden biriydi. Yalçın, Mezun ettiği neredeyse tüm öğrencilerinin hayatı ile yakından ilgilenen onları takip eden, her yerde hangi yaşta olursa olsun tüm öğrencilerinin sorunlarıyla ilgilenen velilerinde çok sevdiği bir eğitimciydi.

Beykoz Kaymakamı, Beykoz Milli Eğitim Müdürü, öğretmen arkadaşları, velileri, öğrencileri ve mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleşen veda töreninin ardından Erkan Yalçın memleketi Erzincan’da toprağa verilmek üzere yıllarca eğitim verdiği okul bahçesinden uğurlandı. Yalçın’ın birçok öğrencisi de Erzincan’da yapılacak cenaze merasimine katılmak üzere onunla birlikte yola çıktı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL