Güncel Siyaset

MHP GİRESUN İÇİN ADAYLARINI BELİRLEDİ

MHP GİRESUN İÇİN ADAYLARINI BELİRLEDİ

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek yerel seçimler için Giresun Belediye Başkanlığı için Cumhur İttifakı’nın adayı olarak açıklanan Aytekin Şenlikoğlu’nun ardından Milliyetçi Hareket Partisi ilçelerdeki belediye başkanı adaylarını açıkladı.

Giresun merkez ve 15 ilçenin yanında 8 belde belediyesi bulunan Giresun’da MHP sadece 11 ilçedeki adaylarını açıkladı. Diğer ilçe ve beldelerde aday mı gösterilecek yoksa Cumhur İttifakı’nın adayları mı desteklenecek henüz netlik kazanmadı.

2019 Mahalli idareler seçiminde Alucra, Çamoluk ve Yağlıdere ilçelerinde belediye başkanlığını kazanan MHP’da Çamoluk ve Yağlıdere belediye başkanlarını yeniden aday gösterilirken Alucra Belediye başkanı Suat Aybar yeniden aday gösterilmedi.

MHP Giresun İl Başkanlığı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada önümüzdeki süreçte diğer ilçe ve beldelerde belediye başkanlığı ve il genel meclisi üyeliği ile açıklamaların yapılacağı ifade edildi.

MHP Giresun İl Başkanlığı’nın adaylar ile ilgili açıklaması şöyle:

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezimiz tarafından açıklanan Alucra, Bulancak, Çamoluk, Dereli, Doğankent, Espiye, Eynesil, Görele, Keşap, Şebinkarahisar ve Yağlıdere Belediye Başkan adaylarımız ilçelerimiz ve şehrimize hayırlı olsun. Genel merkezimizin; İlçe Teşkilatlarımız, İl Başkanlığımız, ilçede yaşayan kamuoyu ve hatta ilçelerinden aday adayı olan değerli Ülküdaşlarımızın kendi aralarındaki istişareler sonucunda geniş ve kapsamlı çalışması sonucu açıklanan tüm adaylarımız kendi ilçelerinde Favori adaylardır.Bu süreçte partimizden aday adayı olarak kardeşliğimizi ve gücümüzü pekiştiren tüm gönüldaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Milliyetçi Hareketin sorumluluğunu ve yükünü göze alan tüm kardeşlerimiz Unutulmamalıdır ki; bizim Gönlümüzde birer Belediye Başkanı, birer Milletvekilidir.Dolayısıyla Aday adaylığı sürecinde olduğu gibi tüm dava arkadaşlarımız birlik beraberlik içerisinde aynı vizyonla süreci devam ettirerek 31 Mart akşamı Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı olarak başarıya ulaşacağımızdan şüphemiz bulunmamaktadır.

 

Giresun Merkez: Aytekin Şenlikoğlu

İLÇELER
Alucra: Mete Metinyurt

Bulancak: Fatih Alparslan

Çamoluk: Fatih Düz

Dereli: Cihan Özdemir

Doğankent: Resul Tekin

Espiye: İbrahim Yanık

Eynesil: Barış Güdük

Görele:  Hasan Ali Kodal

Keşap: Nihat Yılmaz

Şebinkarahisar: Mustafa Zahir Bakıcı

Yağlıdere: Yaşar İbaş

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL