Spor

PROFESYNELLİĞE ADIM ATTIĞI MAÇI NAKAVTLA KAZANDI

PROFESYNELLİĞE ADIM ATTIĞI MAÇI NAKAVTLA KAZANDI

Mixed Martial Arts (MMA) yani “Karışık Dövüş Sanatları” Federasyonunun himayesinde bu yıl Giresun’da 2. kez düzenlenen NFA II FİGHTS (Nurlan Fights Arena II) özel turnuvası 11 Aralık Pazar günü Giresun’da gerçekleştirildi.

Turnuvada erkeklerde 11 müsabaka bayanlarda ise 1 müsabaka oynandı.

Bayanlar Kick Boks turnuvasında Deniz Topkara profesyonelliğe ilk adımını attığı maçta rakibi Selenay Dizdaroğlu’nu ilk rauntta teknik nakavtla yenerek şampiyonu oldu.

www.giresuntv.com.tr genel yayın yönetmeni A. Öner Meral’e konuşan Deniz Topkara, “Bu maç benim profesyonel olarak çıktığım ilk maçtı ve benim için gerçekten çok önemliydi. İlk maçımı nakavt ile kazanmak spor hayatım ve kariyerim adına güzel bir başlangıç oldu. Hedeflerim inşallah daha büyük, umarım milli takıma kadar yükselirim. Bu sporu severek yapıyorum. Daha iyi dereceler alabilmek için çalışmalarıma ara vermeden devam edeceğim. Kısa bir sürede beni turnuvaya hazırlayan antrenörüm Ahmet Durmuşoğlu ve her zaman en büyük destekçim olan aileme teşekkür ediyorum.” dedi.

Uzun yıllar İstanbul bölgesi Kick Boks antrenörü olarak çalıştıktan sonra 4 yıl önce memleketi olan Giresun’a dönüş yapan ve Giresun da yeni sporcular yetiştirmeye devam eden Ahmet Durmuşoğlu www.giresuntv.com.tr’a yaptığı açıklamada “Deniz’in bu turnuvaya katılma süreci 2 ay önce belli oldu. Bu müsabakaya hazırlanmak için çok sıkı bir antrenman süreci geçirdik. Bu yoğun ve sıkı antrenman sürecinin mükafatı olarak Deniz’in şampiyon olmasından dolayı çok mutluyuz. Deniz hem kendisi için hem de gelecekte onu örnek alacak sporcu kızlarımız için önemli bir rol model oldu. Aynı istek ve gayretle çalışmaya devam ederse öğrencimin ileride çok daha başarılı olacağına inanıyorum. Bu başarısından dolayı kutluyorum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL