Genel Güncel Kültür-Sanat

AFYON ŞEHİTLİĞİ BELGESELLEŞTİRİLDİ

AFYON ŞEHİTLİĞİ BELGESELLEŞTİRİLDİ

Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Av. Devrim Alparslan’ın sponsorluğunda Mavikaradeniz televizyonu tarafından hazırlanan Afyon Giresunlular Şehitliği belgeselinin tanıtımı Giresun sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve medya mensupları katılımı ile Beşiktaş Belediyesi’nin Sanatçılar Parkı’nda bulunan Beşiktaş Belediyesi sosyal tesislerinde gerçekleştirildi.

Mavikaradeniz TV sahibi Fuat Kuş yaptığı konuşmada kurum olarak birçok belgesel çalışması yaptıklarını, Ayfon Giresun Şehitliği’nin ardından Haymana ve birçok İstiklal Savaşı kahramanları ile ilgili de çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu, Ayrıca Topal Osman Ağa ile ilgili de yapılan dijital çalışmanın çok yakın zamanda galasının yapılacağını söyledi.

giresuntv.com.tr ın sorularını yanıtlayan Av. Devrim Alparslan ise “Giresun’da bulunan Atatürk Anıtının önünde “Afyonkarahisar ve Dumlupınar’da sizin uşaklar da vardı.” sözü ile büyüdük Genel Başkanımız Kemal Kılıçdardoğlu’nun Afyon Giresun Şehitliği ziyaretine bende katıldım ve buradaki atmosferden çok etkilendim. Bu atmosferin ve buradaki tarihin gelecek kuşaklara aktarılması ve dijital dünyaya taşınması için üzerimize sorumluluk düştüğünü anladım. Fuat Kuş ile bu konuda yaptığımız görüşmeler neticesinde böyle bir belgesel ortaya çıktı. Giresun ve Giresunluların tanıtımı için genç bir siyasetçi olarak sorumluluk bilinci ile bundan sonraki çalışmalarıma devam edeceğim.” dedi.

Belgesel gösterimine Eski Zeytinburnu Belediye Başkanı Adil Emecan, Eyüp Belediye Meclis Üyesi Serkan Cihan, Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Ünal Civak,Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş, Çepni Federasyonu Başkanı Recep Genç, Tirdef Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Yolcu, Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta, Sarıyer Giresunlular Derneği Başkanı Ali Alim, Arnavutköy Giresunlular Derneği Başkanı Ahmet Kabasakal, Doğankent Çevre Köyleri Derneği Başkanı Turan Kabadayı, Eynesil Derneği Başkanı Halilibrahim Türkyılmaz ile Giresun Medya Platformu temsilcileri katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL