Güncel Siyaset

Şenyürek’in 8 Mart Mesajı; “Güçlü, mutlu ve özgür Kadınlar için mücadele ediyoruz”

Şenyürek’in 8 Mart Mesajı; “Güçlü, mutlu ve özgür Kadınlar için mücadele ediyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir yayımladığı mesajda kadınların eşitlik, özgürlük ve adalet mücadelesinin destekçisi olduklarını belirtti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün kadınların tarihsel mücadelesinin simgesi olan olduğunu vurgulayan Şenyürek, 8 Mart’ın, kadınların hak ve özgürlükleri için verdikleri emek ve bedellerin anıldığı, kazanımların kutlandığı, taleplerin dile getirildiği bir gün olduğunu ifade etti.

Şenyürek yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Kadınlar, ne yazık ki tarih boyunca cinsiyetleri nedeniyle ayrımcılığa, şiddete, istismara, yoksulluğa, eğitimsizliğe, sağlıksızlığa, işsizliğe, siyasetten uzaklaştırılmaya maruz kalmışlardır. Kadınlar, bu haksızlıklara karşı direnmiş, örgütlenmiş, seslerini yükseltmiş, haklarını aramışlar, bu mücadelede birçok bedel ödemiş, birçok acı çekmiş, birçok can vermişlerdir.

Günümüzde halen kadınlarımızın bu mücadelesi devam etmektedir. Kadınlar, eşit yurttaşlık, eşit işe eşit ücret, eşit temsil, eşit eğitim, eşit sağlık, eşit yaşam hakkı için mücadele etmektedirler. Kadınlar, şiddetin, tacizin, tecavüzün, cinayetin son bulması için mücadele etmektedirler. Kadınlar, laik, demokratik, çağdaş bir Türkiye için mücadele etmektedirler.

Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak, tüm kadınlarımızın mücadelesinin yanındayız. Biz, kadınların haklarını savunan, kadınların sesini duyan, kadınların taleplerinin karşılanmasını, kadınların eşitliğini, özgürlüğünü, adaletini sağlamak için her alanda mücadele eden bir partiyiz. Biz, kadınların güçlü olduğu, mutlu olduğu, özgür olduğu bir Türkiye için mücadele etmekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, kadınların mücadelesine saygı ve selam gönderiyorum. Yaşasın kadınlar, yaşasın kadınların mücadelesi!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL