Kültür-Sanat

Giresun’da “Cumhuriyet ve Atatürk” Konulu Resim Sergisi Açıldı

Giresun’da “Cumhuriyet ve Atatürk” Konulu Resim Sergisi Açıldı

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde, 28.10.2022 saat 14.00’te Can Akengin Sanat Galerisi’nde, “Cumhuriyet ve Atatürk” konulu resim sergisinin açılışı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen sergide; Cumhuriyet Bayramı kutlamaları münasebetiyle Giresun Merkez’de yer alan ilkokul, ortaokul ve liseler arasında yapılan “Cumhuriyet ve Atatürk” temalı resim yarışmalarında dereceye giren eserler ile Giresun Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerince hazırlanan toplam 49 eser yer aldı.

Açılışla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Vali Ünlü “Cumhuriyet ve Atatürk” konulu resim sergisinin açılışını gerçekleştirdik. 99 yıllık bir geçmişi, Milli Mücadele’mizin destansı günlerini boyalarla ölümsüzleştirerek tuvallere ruh veren değerli öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Can Akengin Sanat Galerisi’ndeki “Cumhuriyet ve Atatürk” konulu resim sergisinin 28-30 Ekim 2022 tarihleri arasında üç gün süreyle vatandaşlarımızın ziyaretine açık olacağı bilgisi de verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL