GöreleHaber Kültür-Sanat

GÖRELE’NİN KURTULUŞUNUN 106. YILI İSTANBULDA KUTLANDI

GÖRELE’NİN KURTULUŞUNUN 106. YILI İSTANBULDA KUTLANDI

Görele’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 106. Yılı dolayısıyla İstanbul Beykoz Yaşam Merkezi’nde bir kutlama programı düzenlendi.

Görele Dernekler Federasyonu (Görfed) in her yıl Görele’deki kutlamalar öncesinde Görelelilerin yoğun olarak yaşadığı İstanbul’da organize ettiği kutlama programı horonlu kortej yürüyüşü ile başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Görfed başkanı Muhittin Çelik federasyon olarak yaptıkları çalışmalar ve yapacakları etkinlikler ile katılımcıları bilgilendirdi. Çelik hemşehrileri ile siyaset ve stk dünyasından katılım gösterenlere teşekkür etti.

Yöresel ürünlerinde satışının yapıldığı kutlama programında Göreleliler yöresel sanatçılar Tekin Hıdır, Emre Yayla, Ali Karakoç, Muhammed Aracı, Filiz Karadeniz ve Hakan Köntek ile horona doydu. Afişte yer almasına karşın Şerif Topal’ın sahne almaması dikkatlerden kaçmadı.

Yapılan etkinliğe İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş, Tirdef Başkanı Necdet Demirel, Harşit Federasyonu Başkanı Temel Bilecen, ilçe ve köy dernek başkanları katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL