DoğankentHaber Siyaset

HİLMİ TÜRKMEN ATA TOPRAĞI HARŞIT’TA

HİLMİ TÜRKMEN ATA TOPRAĞI HARŞIT’TA

HİLMİ TÜRKMEN ATA TOPRAĞI HARŞIT’TA
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, tatil için gittiği memleketinde büyükbabasının mezarını ziyaret ederek akrabaları ile hasbihal etti.

Trabzon Şalpazarı doğumlu olan Türkmen, tatil için gittiği baba topraklarında Giresun Doğankent İlçesi Söğütağzı (Kuzan) köyünden olan büyük babasının mezarını ziyaret ederek dua okuduktan sonra Kuzan köyünde bulunan akrabalarını ziyaret ederek onlarla hasbihal etti.

Türkmen daha sonra Doğankent Belediyesini, belediyenin sosyal tesislerini ve Doğankent’te kadın girişimcilerin kurduğu Kavraz Çikolata ve işletmeciliğini kurucu kadınların yaptığı Kavraz Cafe’yi ziyaretinin ardından ilçeden ayrıldı.
Türkmen’e bu ziyarette Doğankent Belediye Başkanı Rüşan Özden, Üsküdar Giresunlular Derneği Başkanı Rahman Karahan, Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği Başkanı Turan Kabadayı eşlik etti.
Doğankent Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde giresuntv.com.tr mikrofonlarına konuşan Türkmen “Bugün en özel, en güzel ve en duygulandığım günlerdin biri diyebilirim. Çünkü Doğankent, eski adıyla Harşit’ı dedelerimden dayılarımdan çok duyuyordum. Asıl bizim buradan geldiğimiz, burada da akrabalarımız olduğunu söylüyorlardı. Kuzan köyüzümüzü ziyaret etmek istiyorduk. Başkanımızla bugün köyümüzü akrabalarımız ziyaret ettik. Onlarda çok duygulandı, bizde duygulandık. İnsanların tarihi köklerini, akrabalarını ziyaret etmesi bizim hem inancımızın hem de geleneklerimizin emrettiği hususlardır. Bugün bir sılayı rahim yaptık. Allah kabul etsin.” dedi.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEYEBİLİRSİNİZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL