Dünya Genel Güncel Kültür-Sanat Siyaset

Lütfi Kaşıkçı: Bu Konuda Linç Yemek Bizim İçin Şereftir.

Lütfi Kaşıkçı: Bu Konuda Linç Yemek Bizim İçin Şereftir.

TİRDEF ve HARŞİTFED yönetim kurulu üyeleri 8 Haziran’da Milis Yarbay Topal Osman Ağa’nın itibarının iadesi ile kanun teklifi veren MHP Hatay milletvekili Lütfi Kaşıkçı ve Yücel Bulut’u ve MHP MYK üyesi Volkan Dudu’yu TBMM’de ziyaret etti.

Giresun sivil toplum kuruluşu temsilcilerini TBMM’de ağırlayan Lütfi Kaşıkçı, tanışma ve Topal Osman Ağa ile ilgili stk ların yaptığı çalışmaları dinledikten sonra süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kaşıkçının açıklamaları şöyle:

Sayın Yücel Bulut milletvekilimiz Topal Osman Ağa’yı bize öyle anlatıyor ki, adeta bize yaşatıyor. Bize Topal Osman Ağa’yı anlattığı zaman elimize bir bayrak alıp kendimizi Giresun’da kah Pontus’a karşı, kah Doğuda Taşnakçı Ermenilere karşı mücadele ederken, kah Sakarya’da Atatürk’ün yanında mücadele ederken buluyoruz.

Bu sizlerle ilk buluşmamız oldu, biliyoruz ki son olmayacak. Biz bu olaya sonradan dahil olan iki kardeşiniz. Genel başkanımızın iradesiyle ortaya çıkan bu kanun teklifini TBMM’de sonuna kadar savunacağız. Bu kanun teklifi ile ilgili hem içerde hem de dışarıda elbette olumsuz görüş beyan etmek isteyenler olacaktır. Allah’ın izniyle hem içerde hem dışarıda Topal Osman’ın cesaretinin benzeri bir cesaretle başladığımız bu işi sonuçlandırmak için mücadele edeceğiz. Bu konuda sayın genel başkanımızın kesin ve kati bir talimatı var.

Hiç gözümüzde bir şey görmüyor, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Zaten milletimizin vicdanında aklanmış bir ismin biz sadece TBMM’de alınmış bir kararın yine TBMM içinde hukuken yok sayılması için bir çalışmanın içindeyiz. Zor bir çalışma olduğunu elbette biliyoruz. Karşımızda kimlerin olduğunu da biliyoruz.

8 hazirandan sonra hem Yücel Bey’i hem bizi sosyal medyada linç etmeye çalıştılar. Bu konuda linç yemek bizim için bir şereftir. Biz doğru bir yoldayız, kimi savunduğumuzu da kimle ilgili mücadele ettiğimizi de biliyoruz.

Şunu da iyi biliyoruz ki biz Giresun’un Karadeniz’de Çepnilerin desteğini arkamıza almışız. O desteğin ne manaya geldiğini de biliyoruz.

Şu soruyla da çok karşılaşıyoruz. Ülkenin ekonomik sıkıntılar içindeyken Topal Osman olayı da nerden çıktı? Siz aylarca Osman Kavala’yı konuştunuz. Aylarca. Biz daha yeni başladık.

Yücel Bey’le birlikte sayın genel başkanımızın kanun teklifine imza attığı kalemi istedik. Biz o kalemin neye imza attığını biliyoruz. Bu hikayeyi tamamladığımızda O kalemin hikayesini inşallah ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağız.

Ziyarete; Eyüp Sultan Belediye Meclis Üyesi Serkan Cihan, TİRDEF Genel Başkanı İbrahim Aydın, Harşit Federasyonu Genel Başkanı Temel Bilecen, Çepni Federasyonu Genel Başkanı Recep Genç, Büyük Osmanlı Derneği Başkanı Soner İbiç, Göktürk Giresunlular Derneği Başkanı Mustafa Şener, Doğankent Çevre Köyleri Derneği Başkanı Turan Kabadayı,  Tirebolu Danışman Köyü Derneği Başkanı Mehmet Okurlu, Tirebolu Yukarı Boğalı Köyü Derneği Başkanı Aydın Öztürk, Özlü Köyü Derneği Başkanı Alaattin Altay, TİRDEF Yönetim Kurulu Üyeleri Seyhan Öztürk, Erdal Karadeniz, Yalçın Altay, Bahattin Öztürk, Sarıyerli Giresunlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Yolcu, GİRMEP Başkan Yardımcısı Aydın Kömürcü katıldı.

Görüşme sonrasında Giresun Çepni Derneği Başkanı Serkan Cihan milletvekili Lütfi Kaşıkçı ve Yücel Bulut’a Çepni Tamgası armağan etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL