Dünya Güncel Uncategorized

RÜŞAN ÖZDEN NE MESAJ VERİYOR?

RÜŞAN ÖZDEN NE MESAJ VERİYOR?

Doğankent Belediye Başkanı Ruşen ÖZDEN, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından Giresun milletvekilleri ve Alagöz Holding’in sahibi Cantürk Alagöz ile yaptığı görüşmelerden paylaşımlarda bulundu.

Özden paylaşımlarında Cantürk Alagöz ile yaptığı görüşmenin ardından “İlçemiz içindeki her yatırımı ve yatırımcıyı sıkı takibe devam ediyoruz” mesajını paylaştı. Ayrıca Doğankent’te yaptırmayı düşündükleri ve projelendirdikleri Yaşlı ve Engelli Bakım Merkezi’nin finansmanı konusunda Alagöz’den ciddi bir destek sözü aldıklarını belirtti.

Özden’in bu paylaşımı “Bayram değil, seyran değil? Özden bu paylaşımı neden yaptı? Gibi sorularının sorulmasına neden oldu. Ayrıca bu paylaşımın zamanlaması da manidar bulundu.

Alagöz Maden’in Giresun Valiliğinden almış olduğu “ÇED Gerekli Değildir” kararı üzerine sitemizde ve ulusal medyada çıkan haberler üzerine Doğankent Kaymakamlığı, Doğankent Belediye Başkanı ve Ak Parti İlçe Başkanı tarafından Çatalağaçlıların katıldığı bir toplantı düzenlenmiş, bu toplantıda Özden haberi yapanları ahlaksızlıkla suçlamış, kendisinin de Doğankent’e gelen kirli suyun kaynağını merak edip baktığını ve bulanıklığın Çatalağaç Köyü deresinden geldiğini gördüğünü söylemişti. Giresun Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Alagöz Madencilik şirketine çevreye verdiği zararlar için ceza kesilmişti.

Çatalağaç Köyü Derneği ve birçok Çatalağaçlının da imza ile desteklediği Soner AYDIN valiliğin bu kararını mahkemeye taşımıştı.

Özden’in ziyaretleri sonrasında yaptığı paylaşımlarla ilgili giresuntv.com.tr’a konuşan Soner  AYDIN, “Ruşen Bey bu paylaşımlarıyla köyümüzde gerçekleşmekte olan madencilik faaliyetine olan yakın ilgisini göstermiş oldu. Ancak keşke Sayın Başkan yatırımcıların sıkı takipçisi olduğu kadar yatırımcıların çevreye zarar veren faaliyetlerinin de sıkı takipçisi olabilseydi.” dedi.

AYDIN devamında ise; “Bu kirlilikte sağlık koşullarımız bozulacağından, kendisi bize barınacağımız yer inşa ediyor sanırım. Başkanın bu paylaşımını firmanın yarattığı kirlilikle ilgili oluşan kamuoyuna karşı algı yönetimi olarak görüyoruz. Sayın Başkan’ın çevreye zarar vermeyecek dediği projeye 3 ay önce çevreyi kirlettiği için ceza verildi. Sularımız, derelerimiz kirli. Başkanın bunlardan haberdar olduğunu biliyoruz. Bizle yaptığı toplantıdaki beyanları da kirliliklerle ilgiliydi. Ya bizi kandırdı ya da kamuoyunu kandırıyor. Anlık değişimini şaşkınlıkla karşıladık.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Soner AYDIN son olarak ise “Ayrıca bu ziyaretlerin zamanlamasını da oldukça manidar bulduğumu da belirtmek isterim. Zira açtığımız davada önümüzdeki hafta içerisinde karar verilmesini bekliyoruz. Tam bu sırada firma sahibi yanında milletvekilleri ile de görüşülmesi acaba yargılama sürecini etkilemeye yönelik birtakım şeyler mi yapılmak isteniyor diye şüphe uyandırmadı değil doğrusu.” diyerek hukuki olarak mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL