Güncel Kültür-Sanat

11. TİREBOLU KÜLTÜR VE SANAT GÜNLERİ BEYKOZ’DA

11. TİREBOLU KÜLTÜR VE SANAT GÜNLERİ BEYKOZ’DA

Tirebolu Dernekler Federasyonu (Tirdef) tarafından gurbette yaşayan Tirebolu’ları bir araya getirme ve Tirebolu’yu gelecek kuşaklara anlatmak amacıyla organize edilen ve her yıl İstanbul’un farklı bir ilçesinde gerçekleştirilen Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri bu yıl Beykoz Kavacık’ta bulunan Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

25 Aralık 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek organizasyonda Tirebolu’nun tarihi, Topal Osman ve İğneli Pembe Hatunun Hayatı, Tirebolu’da Tarım, Tirebolu’da Turizm, Yöresel Ezgiler ve THM konserinin yanında yöresel lezzetlerde sunulacak.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tirdef Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın yaptığı açıklamada etkinlikte birçok sunum yapılacağını belirtirken, yönetim kuruluna geldikleri günden itibaren yaptıkları çalışmaları, Hüseyin Avni Alparslan için Harsittv tarafından hazırlanan belgesel gösterimini, genç yaşta kaybedilen yörenin pop sanatçısı Gökhan Semiz’i anacaklarını, katılımcıların unutma unutturma bölümünde Prof. Dr. Turan Karadeniz’i daha yakından tanıma imkanı bulacaklarını yöresel ezgilerle coşacaklarını belirtti.

11. Tirebolu Kültür Sanat Günleri canlı yayın ve röportajlarla Giresuntv’nin youtube kanalında olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL