Güncel Kültür-Sanat Siyaset

AĞAÇBAŞI YAYLASI’NIN YENİ AĞASI TURGUT GÜNEŞ

AĞAÇBAŞI YAYLASI’NIN YENİ AĞASI TURGUT GÜNEŞ

Güce Belediyesinin sivil toplum örgütleri ile birlikte organize ettiği Ağaçbaşı Yaylası Geleneksel Otçu Göçü Festivali’nin 4. sü 16-17 Temmuz günü Ağaçbaşı Yaylası’nda gerçekleştirildi.

16 Temmuz Cumartesi günü Tarihi Gümüşoluk hanından Ağaçbaşı yaylasına yapılan Festival yürüyüşü ile başlayan etkinlikte birçok yerel sanatçının yanı sıra Gökhan Birben de sahne aldı. Festivalin en heyecanlı anları ağalık seçiminde gerçekleşti.

Ağaçbaşı Yaylası eski ağası Halil Demirtaş, Erdem Kara ve Turgut Güneş arasında gerçekleşen açık artırmada 60 bin lira ile ağalığı Turgut Güneş aldı.

Bursa’da TMG Çelik Yapı firmasının yönetim kurulu başkanı olan Güneş, ağalığın sembolü olarak kesilen kurbanlık koçu Güce İlçe Jandarma komutanlığına hediye etti.

Güce Belediye başkanı Aytekin Boduroğlu sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda “Bu sene 4.sünü düzenlediğimiz Güce Ağaçbaşı Yaylası Otçu Göçü Festivalini büyük bir çoşku ile tamamladık. Festivalimize katılım sağlayan Ak Parti Giresun Milletvekili Kadir AYDIN beye, İl Başkanımız Kenan TATLI beye, Belediye Başkanlarımıza, Siyasi parti temsilcilerimize , Dernek Başkanlarımıza, muhtarlarımıza, Ağaçbaşı Yaylamızın yeni ağası Turgut GÜNEŞ beye ve siz kıymetli vatandaşlarımıza ve maddi manevi destek olan işadamlarımıza çok teşekkür ediyorum. 2 gün boyunca Ağaçbaşı Yaylamızda bizlere eşlik eden Jandarma Personelimize , Sağlık Çalışanlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. İlçemizin, Yaylalarımızın tanıtımına katkıda bulunmak ve kültürümüzü yarınlara aktarmak adına yaptığımız festivalimize olumsuz hava şartlarına rağmen büyük katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL