GiresunHaber Güncel Kültür-Sanat

CUMHURİYET DÖNEMİ GİRESUN FOTOĞRAFLARI SERGİSİ BEYKOZ’DA AÇILDI

CUMHURİYET DÖNEMİ GİRESUN FOTOĞRAFLARI SERGİSİ BEYKOZ’DA AÇILDI

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlediği etkinliklerden 2. Si olan Cumhuriyet Dönemi Giresun Fotoğrafları Sergisi açıldı.

Beykoz’da bulunan dernek merkezinde açılan serginin açılışını İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Beykoz’da bulunan siyasi partilerin ilçe başkanları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri birlikte yaptı.

Yöresel yemek olan pancar çorbası ikramı ve Hüseyin Cendeoğlu’nun kemençesi ile renk kattığı açılış yoğun bir katılım gerçekleşti.

Açılış sonrasında İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, MHP İlçe Başkanı Emre Çömlekçi, Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı baş danışmanı Doç. Dr. Tuğrul Kihtir, İlçe Başkanı Fatma İpik Koç, CHP ilçe Başkanı Aydın Düzgün, Deva Partisi İlçe Başkanı Hikmet Baki ve Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş’nin selamlama konuşması yaptığı sergiye Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Ufuk Özdemir, Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Kuruderi, Cemal Yavuz, Temel Karadeniz, Cemal Sataloğlu, Süha Pekkim, Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Devrim Alparslan İBB Meclis üyesi Gülay Demirel ve birçok sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Hayrullah Usta açılışta yaptığı konuşmada “Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında her ay bir etkinlik yapıyoruz. Bu etkinliğimizde de Giresun’un Cumhuriyet dönemi resimlerini sergilemeyi hedefledik. Bu resimleri bulup bir araya getirmek çok zor. Burada amacımız cumhuriyetin kazanımlarının kolay olmadığını, dernekçilerin asıl görevlerinin bu tür çalışmalar olduğunu Beykoz’a ve kamuoyuna anlatmak. Dernekçilik herhangi bir partinin veya kişinin arkasına geçmek değil. Biz bunu hemşerilerimize hemşerilerimiz derken sadece Giresunlular değil Beykozlu hemşerilerimize anlatmak. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek. 24 Şubatta Giresun Türküleri etkinliğimiz olacak. Biz dernek olarak her türlü siyasi görüşe aynı mesafede duruyoruz. Seçim dönemi yaklaşıyor, kapımız tüm siyasi partilerimize açık ” dedi.

Açılışı dernek merkezinde gerçekleştirilen resim sergisi’nin ilerleyen günlerde Beykozun çeşitli noktalarında sergilenmeye devam edeceği bildirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL