GiresunHaber Güncel

“GENÇ BELEDİYE” ÖDÜLLÜ PROJE HAYATA GEÇİYOR

“GENÇ BELEDİYE” ÖDÜLLÜ PROJE HAYATA GEÇİYOR

16-21 Kasım tarihleri arasında Ankara’da Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen ‘Gençlik ve Yerel Yönetimler’ temalı ‘Tam Bana Göre Festival’ adlı Gençlik Festivali çerçevesinde AK Partili belediyeler arasında düzenlenen yarışmada 9 il belediyesi ile birlikte ödül alan Giresun Belediyesi’nin Gençlik Açık Ofisi projesi hayata geçiyor.

Milletvekili, akademisyen ve yerel yönetim uzmanlarından oluşan jüri heyeti nüfusu 100 binin üzerinde olan 148 büyükşehir, il ve ilçe belediyeleri fiziki belediyecilik, spor faaliyetleri ve girişim faaliyetleri başta olmak üzere çeşitli kategorilerde toplam 283 proje arasından 9 il belediyesi yarışmada ödül kazanmıştı.

DEĞERİ 1 MİLYON TL AŞTI

Gençlere yönelik çeşitli çalışmalara imza atan Giresun Belediyesi belediye imkanlarını seferber ederek Gençlik Açık Ofisi projesini hayata geçiriyor. Giresun belediyesi yaptığı basın açıklamasında Debboy mevkiinde bulunan belediye eski hizmet binasına hizmete açılacak proje için yapılan yatırımın 1 milyon TL’yi aştığını ve yatırımın hizmete girmesi için son hazırlıklar yapıldığını belirtti.

520 METREKARELİK ALAN

Kısa zamanda açılışının yapılması planlanan Gençlik Açık Ofisi projesinde 520 m2 kapalı alan içerisinde, gençlerin kullanımına sunulacak toplantı odası, 4 adet açık ofis, bilgisayar laboratuvarı ve canlı yayın stüdyosu yer alırken, bilgisayar laboratuvarında 2 adet 3 Boyutlu yazıcı, 1 adet 3 Boyutlu tarayıcı bulunuyor.

GENÇLER TEKNOLOJİ İLE BULUŞACAK

Giresun Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Gençlik Açık Ofisinin gençlerin günümüz teknolojisiyle buluşacağı, gelişimlerine katkı sağlayabilecekleri, nitelikli vakit geçirebilecekleri bir merkez olmasını hedefledikleri belirtildi.

Ayrıca ofisin gençlerin teknolojik imkanlardan faydalanmalarının yanı sıra gençlerin sosyalleşmelerine, ilgi alanlarına giren konularda birbirleriyle fikir alışverişi yapmalarına, birlikte çalışma ve ekip ruhu gibi kavramlarla tanışmalarına da imkan sağlamayı, bilgi ve iletişim teknolojilerine erişimi kolaylaştırarak araştırma ve tez yazımı gibi konularda gerekli teknik desteği sağlamayı, gençlerin ihtiyaç duyduğu bilimsel ve kültürel eğitimlerle donanımlarını arttırmalarına katkı sağlama ve kişisel gelişimle birlikte mesleki gelişimi de artırmayı hedefledikleri belirtildi.

GENÇLERİMİZİN HER BİR GELECEĞK İÇİN BİRER UMUTTUR

“Gençlik Açık Ofisi” projesiyle “Genç Belediye” ödülünü Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’dan alan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu proje ile ilgili yapılan çalışmaları inceledikten sonra yaptığı açıklamada, “Üreten, düşünen, analiz eden, bununla birlikte değerleriyle geleceğe güçlü bir şekilde yürüyen gençlik en büyük idealimizdir. Gençlerimizin her biri ortaya koydukları fikirler ve projelerle tüm insanlık için birer umuttur. Bizler gençlerimizin her daim yanlarındayız, yanlarında olmaya da devam edeceğiz. Kapımız, gönlümüz her zaman gençlerimize açık. Hayata geçireceğimiz bu ofisin sahibi gençlerimiz olacaktır. Gençlerimize son teknolojik imkanları sunacağımız projemize destekleri için Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Giresunlu gençlerimizin çağın önünde yer alması için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Şimdiden gençlerimize hayırlı olsun” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL