Güncel Siyaset

GİRESUN’UN AK PARTİLİ SİYASİLERİ BAŞARISIZ MI?

GİRESUN’UN AK PARTİLİ SİYASİLERİ BAŞARISIZ MI?

Gazeteci Barış Tüysüz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Giresun’un iktidar milletvekillerininin başarısız olduğunu ifade etti.

Tüysüz Cumhurbaşkanlığına bağlı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın yayımladığı 2024 yılı Yatırım Programını ortak projeler hariç 4 il için araştırarak ortaya koydu. Bu programa göre Giresun’a ayrılan 1 milyarlık liralık ödeneğe karşılık Ordu’ya yaklaşık 3 milyar lira, Trabzon’a 6,8 milyar lira, Gümüşhane’ye 1,8 milyar lira ödenek ayrılmış.

Giresun’un geçmiş dönemlerde Doğu Karadeniz’in sosyal anlamda en gelişmiş ve gözde şehirlerinden biri olmasına karşın son yıllarda yozlaşmış siyasi iklim neticesinde komşu illerin gerisine düşerek adeta sahipsizliğe terkedildiğini ifade eden Tüysüz, “Halka karşı asli görevleri seçildikleri illere hizmet getirmek olan milletvekilleri, devlet imkanlarını yerel yönetimler için koz olarak kullanmaya, içme suyu gibi temel insani haklarla toplumu tehdit etmeye, olayı Giresun’da AK Parti kazanmazsa Gazze düşer garabetine düşürüp henüz çivi dahi çakılmamış projelerin müjdelerini dağıtmayı sürdürürken; Ordu, Trabzon, Gümüşhane gibi çevre iller alıp başını gidiyor. Ülkenin dört bir yanında iktidar partisinin hakim olduğu illerde yatırım ve gelişimler yaşanırken Giresun’da sadece hamasi söylemleri marifet belleyen iktidar partisi mensubu siyasetçilerin basiretsizlikleri ve yetersizlikleri sonucu hiçbir alanda gelişme ve ilerleme kaydedilemedi.” dedi.

Ak Parti milletvekillerinin ortada tamamladıkları tek bir proje dahi yokken meydanlarda ‘7 ayda çok büyük projeler yaptık’ safsatasıyla naralar atarak adeta halkla alay ettiklerini belirten Tüysüz, bu zihniyetin, görevlerini hatırlamalarını, hatırlamıyorlarsa komşu illere gidip iktidar mensubu milletvekillerinin şehirlerine ne hizmetler getirdiklerini görmelerini, bu da yetersizse onlardan hizmet nasıl getirilir öğrenmelerini tavsiye etti.

YORUMLAR (1)

  1. Alaeddin Bayram diyorki:

    Arkadaşlar yorum yazmak için süre çok kısa. Sayfa sürekli yenileniyor. Yazılanlar siliniyor. Dikkat lütfen.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL