Güncel ŞebinkarahisarHaber

MEHMET ŞİMŞEK: EN BÜYÜK MİSYONUMUZ GENÇLERİMİZ

MEHMET ŞİMŞEK: EN BÜYÜK MİSYONUMUZ GENÇLERİMİZ

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği’nin geleneksel hale gelen iftar programı Üsküdar Mehmet Çakır Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen program Şebinkarahisar’ın sivil toplum kuruluşları, siyasileri, iş insanlarını ve İstanbul’daki Şebinkarahisarlıları bir araya getirdi.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek İftar programında yaptığı konuşmada, “Derneğimiz 1964 yılında kurulan köklü bir dernek. Önümüzdeki yıl derneğimizin 60. Kuruluş yıl dönümünü birlikte kutlayacağız. Bildiğiniz gibi 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketi sonrasında Şebinkarahisar sivil toplum örgütleri, iş insanları ve hemşerilerimizle bir araya gelerek deprem bölgesindeki ihtiyaçların giderilmesi için üzerimize düşen görevleri yapmaya çalıştık, hala da katkı sunmaya devam ediyoruz. En büyük misyonumuz gençlerimize sahip çıkmak, hemşerilerine sahip çıkmak, ve Şebinkarahisar’ımıza sahip çıkmak. Bu yıl 650 öğrencimize burs verdik. Derneğimiz ciddi kira geliri olan bir dernek olmasına karşın bu bursu hayırsever iş insanlarımızın katkısıyla verdik. Derneğimizin kira gelirlerine dokunmuyoruz çünkü, bugüne kadar gelen yönetimlerimiz derneğimiz adına güzel işler yapmışlar. Bizde gelirlerimizi artırarak derneğimize bir kültür merkezi yapmak için çalışıyoruz. İnşallah bundan sonraki etkinliklerimizi kendi yerimizde yaparız. Hemşerilerimin ve İslam âleminin Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı’nın şimdiden kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

 

İftar programında, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları Başkanı Binnaz Kılıç, Üsküdar Belediyesi Meclis üyesi Yılmaz Çalık, ŞEBDER Başkanı Av. Nilgün Yücel, Şebinsiad Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Karayılan, Giresun Federasyonu Başkan Yardımcısı Orhan Koç, Alucra Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Baba, İstanbul Şebinkarahisar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Avni İşçan, MHP İstanbul Milletvekili adayı Murat Şahin, Eski İstanbul Milletvekili Ünal Kaçır, İstanbul Milletvekili Hasan Turan da birer selamlama konuşması gerçekleştirdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL