GiresunHaber Güncel Siyaset

SAADET PARTİSİ İL BAŞKANI ADAYLIĞINI AÇIKLADI

SAADET PARTİSİ İL BAŞKANI ADAYLIĞINI AÇIKLADI

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek yerel seçimler için Saadet Partisi Giresun il ve ilçe belediye başkan adayları belli olmaya devam ediyor.

Giresun merkez ve 15 ilçenin yanında 8 belde belediyesi için çalışmalarını devam ettiren Saadet partisinde Giresun ile 4 ilçe ve 2 belde belediyesi için adaylar açıklandı.

Saadet il başkanlığından yapılan açıklamada diğer ilçe ve beldelerde aday çalışmalarına devam edildiği ifade edildi.

2019 Yerel seçimlerinde Çanakçı ilçesinde Ak Parti’den Saadet Partisine geçen Tuncay Kasım %57,8 ile belediye başkanlığını kazanırken, Giresun Merkez’de Millet İttifakı’nın dışında aday gösteren SP %2 oy alabilmişti.

Saadet Partisi İl Başkanı Abdülkadir Bektaş Giresun Kale Restaurant’ta yaptığı basın toplantısında Giresun’u yönetmek için aday olduğunu açıkladı.

Daha güzel bir Giresun mümkünken maalesef yaşanmaz hale getirildiğini iddia eden Bektaş, “Giresun, tarih kokan toprakları, sıcakkanlı insanları ve benzersiz doğasıyla ülkemizin nadide şehirlerinden biridir. Ancak, yaşadığımız sorunlar ve karşılaştığımız zorluklar var. Ben, bu güzel şehrimizi daha yaşanabilir, daha güçlü bir geleceğe taşıma arzusu ve sorumluluğuyla bu yola çıkıyorum. Öncelikli hedefim, siz değerli Giresunlu hemşehrilerimle birlikte çalışarak, şehrimizin karşılaştığı sorunlara kalıcı çözümler üretmek ve yaşam kalitemizi artırmaktır. Eğitimden sağlığa, altyapıdan kültür ve sanata kadar geniş bir perspektifle projeler geliştirerek Giresun’u daha iyi bir yere taşımayı amaçlıyorum. Bu süreçte sizin destek ve katkılarınıza ihtiyacım olduğunu biliyorum. Giresun’u birlikte daha güzel yarınlara taşımak için el birliğiyle çalışacağımıza olan inancım tam. Sizlerle birlikte, Giresun’u daha yaşanabilir ve kucaklayıcı bir şehir haline getireceğimize yürekten inanıyorum. Desteklerinizi ve dualarınızı beklerken, birlikte daha güçlü bir Giresun için adaylığımı açıklamanın heyecanını yaşıyorum.” dedi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL