DoğankentHaber GiresunHaber Yaşam

ÜMRANİYE TÜRK OCAKLARI BAŞKANI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ÜMRANİYE TÜRK OCAKLARI BAŞKANI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Türk Ocakları Ümraniye Şube Başkanı Harun Güvendi 29 Mart 2023 Perşembe akşamı üzeri evinin önünde geçirdiği kalp krizi sonucunda hayata gözlerini yumdu.

Edinilen bilgiye göre evinin bahçesinde kalp krizi geçirmesi üzerine sağlık ekiplerinin çağrıldı. Harun Güvendi ambulansta yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamadı.

Yurtdışında dil eğitiminde bulunan oğlu ve Giresun Doğankent’ten gelen akraba ve dostlarının katılımıyla 31 Mart Cuma Günü İstanbul Ümraniye Kazım Karabekir Mahallesi’nde bulunan Merkez Efendi Camii’nde Cuma namazı sonrasında cenaze namazı kılının Harun Güvendi, yine Ümraniye’de bulunan Kocatepe Mezarlığına defnedildi.

 

Harun Güvendi Kimdir?

1956 yılında Giresun, Doğankent Güvenlik (Kanyaş) köyünde dünyaya geldi. İlk ve Orta öğrenimini Doğankent’te Lise eğitimini Giresun Ziraat Okulunda tamamladıktan sonra 2 yıl boyunca Güneydoğu Anadolu Projesinde (GAP) çalışma hayatına başladı. Daha sonra Rize’de bulunan Çaykur’da çalışmaya başladı. Sağlık nedenleriyle Çaykur’un İstanbul Sarıyer’deki şubesine atandı. Çalışma hayatı devam ederken Açık Öğretim ile 4 yılllık lisans eğitimini tamamladı. Türk tarihi, gelenek ve göreneklerine olan merakı nedeniyle yüksek lisansını bu konular üzerine yaptıktan sonra Türk Ocakları’na katıldı. Çalışma hayatı boyunca sendika temsilciliği ve yöneticiliği görevlerinde bulundu. 5 yıldır Türk Ocakları’nın Ümraniye Şube başkanlığı görevini yürütüyordu. Başkanlığı döneminde de çok aktif bir yönetim sergileyerek Ocakbaşı Sohbetleri kapsamında birçok söyleşi ve sempozyumu organize etti. Türk tarihi üzerine araştırmalar yaparken Çince, Rusça ve Türkmen dillerini öğrendi. Genç yaşta hayata gözlerini yuman Harun Güvendi Evli, biri erkek 3 çocuk babasıydı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL